Sklepy ekologiczne – fakty i mity

Czym tak naprawdę jest żywność ekologiczna i czy warto wydawać na nią czasami 5-krotność ceny żywności dostępnej w każdym sklepie? Przyjrzyjmy się kilku cechom prawdziwych produktów eko.
Owoc i warzywo ekologiczne zostały wyhodowane bez zastosowania nawozów, pestycydów, natomiast mięso ekologiczne cechuje hodowla bez zastosowania pasz modyfikowanych genetycznie, hormonów oraz pasz odzwierzęcych. To wszystko wpływa na powolniejszy, bardziej naturalny wzrost zarówno produktów roślinnych, jak i zwierząt hodowlanych. Rolnictwo ekologiczne nie ma na celu masowości, ale przede wszystkim – jakość sprzedawanych towarów. Za jakością idzie również ich smak, a przede wszystkim – walory zdrowotne. To powrót do natury oraz swobodnego wzrostu owoców, warzyw i zwierząt.
Skąd się bierze wysoka cena towarów ekologicznych? Przede wszystkim z powolnego wzrostu oraz dużej ilości pracy, jaką należy wnieść w hodowlę eko produktów. Mimo wszystko – warto je kupować, a przynajmniej częściowo wprowadzić do swojego jadłospisu.