Dlaczego warto pić zieloną herbatę

To prawda, że czarna herbata do najzdrowszych nie należy i dobrze jest ją ograniczać. Ale to nie znaczy, że z każdą herbatą dzieje się tak samo. Za doskonały wyjątek można uznać zieloną, o której dobrych cechach głośno jest od wielu lat. Zielona herbata zalecana jest niemalże wszystkim, bez względu na wiek.
Zielona herbata słynie przede wszystkim z właściwości odchudzających. Na rynku dostępne są nawet tabletki (suplementy) z ekstraktem z liści tej herbaty, polecane osobom, które pragną zrzucić zbędne kilogramy. Warto jednak wiedzieć, że przyśpieszona przemiana materii to nie jedyna korzyść, jaką przynosi spożywanie tego naparu.
Ten wyjątkowy napój to doskonały sposób zarówno na odprężenie i uspokojenie, jak i na dodanie energii (wszystko zależy od tego, jak długo będziesz swoją filiżankę z herbatą parzyć). Ponadto, dość głośno jest o tym, że zielona herbata to doskonła profilaktyka przed wystąpieniem wielu, nawet poważnych chorób – np. dolegliwości serca, przed zbyt wysokim ciśnieniem, a nawet przed zmianami nowotworowymi.